--> -->


21 dni na świeżych sokach i ziołach

21 dni na sokach

❓I. Dlaczego zdecydowałam się na post sokowy w październiku?

Po wielu dobrych doświadczeniach odstawienia stałego pokarmu najpierw na rzecz monodiety arbuzowej przez 10 dni ( w zeszłym roku, relacja tutaj ) i sokowania przez 10 dni (w czerwcu) zaplanowałam sobie w przyszłym roku, że podwoję okres sokowania do dni 20. W międzyczasie poznałam dziewczynę, która mieszka w Oslo i tak jak ja, ma na imię Ola, interesuje się alternatywnymi metodami pracy z w własnym ciałem i psychiką, a do tego miała straszne parcie, by przyspieszyć całą zabawę i w ten oto sposób zrobiłam kolejny post. W tym roku daje mi to 41 dni sokowania + sporo poniedziałków na sokach + 5 dni na arbuzach + 4 oczyszczania woreczka żółciowego z kamieni wątrobowych metodą dr. Moritza. Dodam, że październik wydawał mi się beznadziejnym miesiącem i do samego końca nie miałam pomysłu co będę chciała pić i czy w ogóle znajdę jakieś dojrzałe owoce. Postawiłam, że w dużej mierze będą to jabłka (no bo jesień), zielenina, buraki, marchewka, ekologiczne pomarańcze. Jak wyglądał mój post w rzeczywistości? O tym opowiadam szczegółowo w punkcie IV.

📝 II. Przygotowanie

Tym razem moje przygotowanie zrobiłam od A do Z, czyli:

 • zrobiłam badanie irydologiczne u Ilony Skiby (irydolog, ukończyła II stopień szkolenia z detoksykacji organizmu w szkole dr. Roberta Morse, autorka fanpage „Surowa Ilona”),
 • zamówiłam protokół sokowy oraz protokół ziołowy na podstawie interpretacji moich tęczówek u Ilony. Ilonka przez cały proces była dostępna i pomagała w razie potrzeby. Przed sokowaniem przeprowadziła ze mną półtoragodzinny wywiad na temat mojej diety, stanu psycho-fizycznego, moich chorób, chorób rodziców. Jednym słowem stworzyła dla mnie mapę mojego organizmu i powiedziała w jakim stanie są moje wszystkie narządy wewnętrzne. Dzięki temu wiedziałam jakie zioła będą mi potrzebne do wspierania ich na detoksie sokowym. W mailu otrzymałam program na 21 dni sokowania w oparciu o świeże soki oraz nalewki ziołowe razem z kapsułkami + 7 dni wychodzenia (w większości dieta surowa: sok, smoothie, sałatka owocowa, po paru dniach sałatka warzywna, zupa, pieczona dynia lub batat.),
 • zamówiłam przez internet nalewki i kapsułki ziołowe u Raw Vegan Kate, która wykonuje je na podstawie przepisów dr. Morse (u Kasi są dostępne zazwyczaj wszystkie nalewki i kapsułki w dużo atrakcyjniejszych cenach, niż te ze strony dr.Morse),
 • zaopatrzyłam się : w składniki do pudding plazmy niezbędnej na dłuższych postach sokowych (aktywny węgiel drzewny, łuskę babki jajowatej, bentonit wapienny), słoik i drewnianą łyżeczkę do odmierzania pudding plazmy, która nie może mieć kontaktu z metalem,  worek do lewatywy (niezbędny), termofor, ekologiczny olej rycynowy + folię do żywności (okłady na wątrobę i nerki), ekologiczne olejki eteryczne (pomarańczowy – na poprawę nastroju, lawendowy – uspokajający, mięta pieprzowa – pomaga w oddychaniu kiedy limfa schodzi z zatok i głowy), herbatka na nerki (Heal all tea lub herbatka ziołowa na nerki dr. Moritza),  szczotka do suchego masażu limfatycznego, kolorowy notatnik żeby prowadzić codziennik sokowania, w którym codziennie mogłam notować jak się czuję, ile piję, co pragnę osiągnąć, własne pomiary, przemyślenia, obrazy, sny…
 •  wykonałam : łyżkę plazmatyczną (z kuchennej warzechy, którą opala się nad ogniem lub świecą z dwóch stron do masażu obolałych miejsc), ćwiczenia oddechów pranajamy, ognia, uzdrawiających oddechów z dźwiękami (a, ju, sol, i, son, som), postanowiłam również dołączyć codzienną jogę i sauny infrared. Zdjęcia przed postem mojego ciała w stroju kąpielowym, zdjęcia oczu w lustrze za pomocą dwóch telefonów, z którego jeden posłużył jako latarka do podświetlenia tęczówki, zważyłam się.

👁 III. Fotorelacja z przebiegu postu sokowego

🧪 Nalewki i kapsułki, które były ze mną przez całe 21 dni oraz 4 dni wychodzenia.ziołowe nalewki

🍊 Wyciskarka SANA OMEGA 707, w komplecie z sitkiem co bardzo mi pomagało przy oddzielaniu czystego soku od resztek owoców.

🌈 Kącik z pudding plazmą w słoiku, olejki eteryczne, worek do lewatywy, termofor, szczotka do suchego masażu ciała, eko olej rycynowy, łyżka plazmatyczna, codziennik do monitorowania ciała i umysłu, zawsze pełna skrzynka owoców na wierzchu oraz nalewki i kapsułki, a także ciepłe, możliwie najbardziej naturalne ubrania, koce, itd. Nie ma tu tylko mojej kochanej maty do jogi, która jest również obowiązkowym narzędziem do pracy z ciałem na poście.post sokowy

🙏🏻 Zmiany na ciele i tęczówkach okapost sokowy 21 dnipost sokowy 21 dni

post sokowy 21 dnipost sokowy 21 dnipost sokowy 21 dnipost na sokachpost na sokach

🔍 IV. Relacja z postu sokowego (21 dni) oraz wychodzenie (plan Ilony Skiby 7 dni, w rzeczywistości 4 dni)

P O S T   S O K O W Y

ważne : moja dieta przed postem była przez 1,5 roku w 80% surowa-wegańska, jestem po 4 oczyszczaniach wątroby w tym roku i 10 dniowym poście sokowym w czerwcu oraz 5 dniowej monodiecie arbuzowej. Jestem od ponad 3 lat weganką. Przebieg mojego postu uważam za dobry i nie obciążający za bardzo mojej psychiki oraz ciała. Nie polecam tak długich postów nikomu, jeżeli jadasz tradycyjnie i kusi Cię by spróbować. To nie będzie dla Ciebie dobre. Lepiej pomału zacząć od zmian w diecie wykluczając kolejno produkty przetworzone, następnie odzwierzęce, w kierunku diety wegańskiej, a następnie zaplanuj badania irydologiczne. Wtedy zainwestuj swój czas i pieniądze do zamówienia protokołu sokowego i ziołowego u fachowca. Nie polecam robić pierwszego postu na własną rękę, bo jeśli coś pójdzie nie tak, to możesz sobie nie poradzić i nikt Ci nie będzie w stanie pomóc. Zapraszam teraz do relacji z mojego postu.

I październik 2019 (wtorek)

waga : 54 kg

samopoczucie : b.dobrze, lekkie rozdrażnienie kiedy dwie osoby jednocześnie jadły w saunie i jedyne co czułam to zapach jedzenia i odgłosy mlaskania.

ilość soków : 1600ml (eko pomarańcza, mandarynka, jabłka, marchewki, jarmuż, szpinak, cytryna)

 • 6:50 pobudka
 • 8:30 praca
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 13:00 sok eko pomarańcz 500ml
 • 15:00 sok jabłka, marchewki, jarmuż, szpinak, cytryna. 500ml
 • 17:00 woda z nalewkami i kapsułki
 • 18:30 sok mandarynka 600ml
 • 19:30 ziółka 250ml

aktywność fizyczna : praca, spacer na plażę, sauna infrared, oddychanie wg. programu Audra Bear.

II październik 2019 (środa)

waga : 53,7 kg

samopoczucie : dzień wolny, słodkie lenistwo, wyrzuty sumienia, że jestem dziś nieefektywna, czuję senność, lekki głód, nastrój dobry.

ilość soków : 1700ml (eko pomarańcza, mandarynka, jabłka, marchewki, burak)

 • 7:30 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 7:50 wypróżnienie : spory regularny stolec
 • 8:30 lewatywa (2L wody o temp. ciała z cytryną)
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 13:00 sok mandarynka 700ml
 • 15:30 sok eko pomarańcz 500ml + pudding plazma (1 łyżka wymieszana w 200ml soku)
 • 17:30 sok jabłko, burak, marchewka 500ml
 • 19:30 ziółka 250ml + nalewki i kapsy (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)

aktywność fizyczna : oddychanie wg. programu Audra Bear.

III październik 2019 (czwartek)

waga : bez ważenia

samopoczucie : Mega! Od rana miałam sporo zadań typu rozkręcanie łóżka, znoszenie po schodach niewygodnych gratów, ale miałam moc i poszło mi to wyjątkowo łatwo. Miałam za to kompletnie wyłączony mózg i co chwile czegoś zapominałam 😉 – taka forma detoksu, też jest bardzo prawdopodobna, więc nie ma co panikować, wystarczy obrócić ten fakt w żart.

ilość soków : 1800ml (eko pomarańcza, mandarynka, jabłka, marchewki, jarmuż, szpinak, cytryna)

 • 7:13 pobudka (nie zadzwonił budzik, bez wypróżnienia, bardzo pomarańczowy mocz)
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 12:50 sok mandarynka 500ml
 • 15:20 sok  eko pomarańcz 400ml + pudding plazma
 • 16:00 sok mandarynka 500ml
 • 17:30 sok jarmuż, szpinak, marchew, jabłko, burak 400ml
 • 19:30 ziółka, nalewki, kapsy 250ml (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa : wyleciało sporo szlamu i bobków (ok. 10szt) oraz trochę białego śluzu.

aktywność fizyczna : spacer.

IV październik 2019 (piątek)

waga : 50,3 kg

samopoczucie : Miałam wczesną pobudkę, głód odczuwalny od 08:00, przerwałam „intermittent fasting” (suchy post przerywany) o godzinę wcześniej, lekkie spadki nastroju, które staram się świadomie kontrolować. Pomagają mi zapachy olejków, oddychanie, kolorowe instastory, w których codziennie mam zamiar dzielić się moimi odczuciami.

ilość soków : 2150ml (długi dzień od 04:00 do 00:00, eko pomarańcza, mandarynka, jabłka, marchewki, jarmuż, szpinak, cytryna)

 • 04:00 pobudka (wczesna ze względu na pracę o 05:00, bez wypróżnienia)
 • 10:00 ciepła woda z limonką
 • 10:30 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 11:30 sok eko pomarańcz 500ml
 • 13:00 sok mandarynka 650ml
 • 15:00 sok mandarynka 500m + pudding plazma
 • 16:30 lewatywa (wcześniej ze względu na wieczorny koncert, 2L. wody w temp. ciała, wyleciało strasznie śmierdzące bagno z twardymi bobkami)
 • 17:00 sok jarmuż, szpinak, marchew, jabłko, burak 500ml
 • 19:45 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)

aktywność fizyczna : bez ćwiczeń fizycznych, za to praca od 05:00 i wieczorny koncert oraz spacer po jabłka.

V październik 2019 (sobota)

waga : 51,3 kg (w zeszłą noc na koncercie czułam nieprzyjemne kłócie w nerkach, musiałam kilka razy usiąść, widać, że długi dzień odbił się również na wadze.)

samopoczucie : b. dobrze, jedynie lekkie spadki nastroju, kiedy ktoś mówi mi coś nie po mojej myśli, typu kąśliwe „wybierasz się trzy dni”. Próbowałam coś ugotować Michałowi, ale tak mnie to wyprowadzało z równowagi, że postanowiłam tego nie robić do końca postu – to jest mój czas…reszta niech sobie radzi sama. Fizycznie czuję się rewelacyjnie, wieczorem poczułam tylko lekkie pobolewanie prawej części głowy (zapewne ruch starej limfy) oraz dwa mocne i szybkie ukłucia pod lewą piersią.

ilość soków : 2200ml

 • 07:30 pobudka,
 • 09:15 joga z Ali Kamenova (po raz pierwszy ćwiczę na poście, aktywacja korpusu, 45min),
 • 10:20 sauna infrared,
 • 11:45 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:30 sok mandarynka 700ml,
 • 15:30 sok eko pomarańcz 500ml + pudding plazma,
 • 16:30 sok mandarynka 500ml
 • 19:00 sok marchew, jabłko, burak 500ml + kapsy (podzieliłam kapsułki na 3 razy dziennie po 2 szt. wcześniej brałam 2 razy dziennie po 3 szt.)
 • 20:15 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:15 lewatywa (2L. wody w temp. ciała)

aktywność fizyczna : joga 45min, sauna infrared

VI październik 2019 (niedziela)

waga : nie zanotowano

samopoczucie : b. dobrze, poćwiczyłam rano jogę, a potem poszliśmy ze znajomymi na górę Vetakollen. Po powrocie zabrałam się za porządki w szafie. Ewidentnie jest to najlepszy dzień od początku postu.

ilość soków : 1600ml (spokój emocjonalny dzięki kontaktowi z naturą owocuje w mniejsze ilości wypijanych soków)

 • 08:00 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 09:00 joga z Ali Kamenova (aktywacja korpusu, 45min),
 • 11:00 – 13:00 długi spacer
 • 11:45 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:10 sok mandarynka 500ml + kapsy,
 • 16:15 sok eko pomarańcz 500ml + pudding plazma,
 • 19:00 sok marchew, jabłko, szpinak 500ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała)

aktywność fizyczna : joga 45min, spacer w naturze, porządki w szafie.

VII październik 2019 (poniedziałek)

waga : 50,3 kg

samopoczucie : osłabienie, w pracy szło dobrze, ale po godzinie 14:00 czułam się już wypompowana z energii, odczuwałam momentami ssanie, czyli lekki głód, dzisiaj chcę pójść jak najszybciej spać.

ilość soków : 1950ml

 • 06:00 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 07:00 joga z Ali Kamenova (lekka joga, 20min),
 • 11:15 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 14:00 sok mandarynka 500ml + kapsy,
 • 15:30 sok eko pomarańcz 500ml + pudding plazma,
 • 18:00 sok marchew, jabłko, burak 600ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała)

aktywność fizyczna : joga 20min, praca od 8:00 do 16:30, oddychanie z Audra Bear .

VIII październik 2019 (wtorek)

waga : nie zanotowano

samopoczucie : dobrze, wypluwam klejącą wydzielinę, myślowy kołowrotek o pracy, ciężkie przemyślenia, rozpoznawanie niepochlebnych myśli na własny temat…chcę się otwierać na siebie i akceptować taką jaka teraz jestem.

ilość soków : 1700ml

 • 06:00 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 07:00 joga z Ali Kamenova (z elementami pilates w obszarze pośladków i ud, 50min),
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 14:30 sok mandarynka 500ml + kapsy,
 • 16:00 sok eko pomarańcz 500ml + pudding plazma,
 • 19:00 sok pietruszka zielona, jabłko, 500ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, „Mortal Combat” – długie złogi, ciemne, poskręcane, bardzo śmierdzące i do tego w breji błota, coś strasznego. Jakie szczęście, że to ze mnie wychodzi!)

aktywność fizyczna : joga 50min, praca od 8:00 do 14:00, oddychanie z Audra Bear.

IX październik 2019 (środa)

waga : 51,3 kg (waga znowu podskoczyła, czy to znowu blokada emocjonalna związana z samoakceptacją z dnia poprzedniego?)

samopoczucie : Dzisiaj wyraźnie poczułam dwie nerki, szczególnie prawą, pomagam sobie okładami z rycyny, w pracy poczułam ukłucia w sercu, głód nie doskwiera mi już tak mocno, to pewnie za sprawą wczorajszego wypróżnienia ze starych złogów w których żyły pasożyty.

ilość soków : 1700ml

 • 06:00 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 07:00 joga z Ali Kamenova (wzmocnienie dna miednicy i korpusu, 35min),
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 14:45 sok mandarynka 600ml + kapsy,
 • 15:40 sok eko pomarańcz + mandarynka 700ml + pudding plazma,
 • 19:30 sok pietruszka zielona, jabłko, 400ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, to samo bagno co dzień wcześniej, ochyda!)

aktywność fizyczna : joga 35min, praca od 8:00 do 14:00, oddychanie z Audra Bear.

X październik 2019 (czwartek)

waga : 48,3 kg

samopoczucie : Dzisiaj nic mnie nie boli, tylko lekkie kłucie w prawej nerce, bardzo mocno reaguję na wibracje energii : wysokie – jestem radosna, lekka, niskie – po opowieściach Michała o problemach w pracy serce zaczęło mi walić i poczułam, że nie mogę tego słuchać dalej bo zaraz się rozsypie, jakbym NIE MIAŁA SKÓRY. Musiałam mu przerwać i wyjść na chwile z pokoju do sypialni.

ilość soków : nie zanotowałam (byłam dziś w kompletnie innym wymiarze)

 • 06:00 pobudka (bez wypróżnienia)
 • 07:00 joga z Ali Kamenova (wzmocnienie dna miednicy i korpusu, 35min),
 • 11:15 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 14:35 sok mandarynka + kapsy,
 • 16:45 sok eko pomarańcz + mandarynka + pudding plazma,
 • 19:00 sok pietruszka zielona, jabłko, mięta,
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 20:45 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, to samo bagno co dzień wcześniej, ochyda!)

aktywność fizyczna : joga 35min, praca od 8:00 do 14:00, oddychanie z Audra Bear.

XI październik 2019 (piątek)

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : osłabienie, bez chęci do pracy, ale podjeżdżając pod górkę szło mi zdecydowanie lżej niż zwykle. Po pracy poszłam na drzemkę. Pojawił się łupież, czy to zmiana szamponu? Pobolewanie prawej nerki, brak głodu, ale za to straszne uczucie wsysania się brzucha do środka.

psychiczne : wkradła się melancholia, czuję się odseparowana od otoczenia, nie angażuje się w nic emocjonalnie, wszystko po mnie spływa, jestem zimna jak ryba.

ilość soków : 1950ml

 • 03:12 pobudka (obudził mnie tempy ból i skurcz jelita, czułam jak coś przemieszcza się bardzo powoli od wysokości 3cm pod piersiami, aż do odbytu! Trwało to godzinę. Po tym czasie pobiegłam do toalety i wyleciała czarna, gęsta maź.)
 • 05:30 jestem już w pracy,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 12:45 sok mandarynka 600ml + kapsy,
 • 16:00 sok eko pomarańcz + mandarynka 700ml + pudding plazma,
 • 19:00 sok pietruszka zielona, jabłko, 650ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, wyleciała dwa razy, najpierw czarna maź, potem złogi i coś białego na 10cm co przypominało glistę!)

aktywność fizyczna : sauna infrared, praca od 5:30 do 12:00, oddychanie z Audra Bear.

XII październik 2019 (sobota)

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : ogólnie dobrze, miałam dwa wypróżnienia samoistne o godzinie 14:00 i 16:30 (po raz pierwszy od początku postu, nie licząc nocnego incydentu z poprzedniej nocy). Cały dzień mam nadaktywne ruchy jelit. Zaczęłam masować go wieczorem łyżką plazmatyczną i odniosłam wrażenie, że wszystko się uspokoiło.

psychiczne : mam pozytywny dzień. Od rana jestem bardzo aktywna, pojechałam na poranny spacer przy wschodzie słońca na górę Ekeberg, rowerem, gdzie spotkałam się z Olą.

lość soków : 1800ml (wypijam najmniej w dniach, w których spędzam czas w naturze)

 • 05:45 pobudka
 • 07:30 spacer po Ekeberg i wjazd rowerem,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:00 sok mandarynka 800ml + kapsy,
 • 15:30 sok eko pomarańcz + mandarynka 600ml + pudding plazma,
 • 17:30 sok marchewka, jabłko, szpinak, burak 400ml (nie wszedł za bardzo, chciałam nim zwolnić trochę proces detoksu, by chwilę odetchnąć, wszystko oczyszcza się na pełnych obrotach, jednak sok warzywny już mi nie smakuje i zamienię to na częstsze masaże łyżką plazmatyczną bo pomaga).
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 18:20 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, wyleciała czarna maź z jednym bobkiem, zrobiłam ją trochę po macoszemu i jednak nie jest to dobry pomysł, lewatywę trzeba robić spokojnie, bez pośpiechu).

aktywność fizyczna : poranny spacer na którym tak zmarzłam, że przy drzwiach do klatki schodowej już chciało mi się płakać (inna termika ciała, zabezpieczać się przed zimnem!), wieczorny spacer do kina.

XIII październik 2019 (niedziela) / pełnia / dzień ekadaszi

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : jest ok.

psychiczne : lekkie rozdrażnienie. Zauważyłam, że mam tendencje do bagatelizowania i niesłuchania tego co mówi do mnie Michał. Mam ochotę cały dzień przesiedzieć w ciszy.

ilość soków : 2100ml

 • 06:30 pobudka
 • 07:00 joga z Ali 50min.,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 11:30 – 15:00 spacer po lesie,
 • 13:10 sok mandarynka 600ml,
 • 16:00 sok mandarynka 800ml + pudding plazma + kapsy
 • 18:00 sok mandarynka 700ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała, sporo błota).

aktywność fizyczna : spacer po lesie w cudownym słońcu, joga 50min.

porada Ilony : po skontaktowaniu się z Iloną na temat moich nerek, które odzywają się szczególnie w pracy dowiedziałam się, że nerki odpowiedzialne są za stany lękowe o przyszłość. Wieczorem napisałam sobie na kartce czego się boję i poszłam spać. Przypomniałam sobie, jak Ilona wspominała mi na początku przy interpretacji prawego oka, że wada mojej prawej nerki (podobno pracuje tylko w 5%) może być odziedziczona już po mamie (mama miała trzy lata temu ciężką operację usuwania kamienia na prawej nerce), w ciąży ze mną rodzice nie mieli mieszkania, mieszkali z babcią, martwili się o przyszłość…rozpoczynam pracę ze swoimi lękami.

XIV październik 2019 (poniedziałek) 

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : w pracy motywowałam się jak potrafiłam, po 12:00 znowu ból w okolicach nerek.

psychicznie : czuję się jak himalaista, który schodzi ze szczytu, gdzieś daleko widzi światełko w namiocie i ciągnie resztkami sił do celu.

 • 06:00 pobudka,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:45 sok mandarynka 600ml,
 • 15:00 sok mandarynka 500ml + pudding plazma + kapsy
 • 18:00 sok mandarynka + eko pomarańcz 750ml
 • 20:15 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, nadnercza tonik, limfa kaps, parasole M kaps, parasite G kaps, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała).

aktywność fizyczna : dzień odpoczynku.

XV październik 2019 (wtorek)

waga : 48 kg.

samopoczucie : fizycznie : dzisiaj mam dzień konia! Czuję się b.dobrze. Rano czuję wciąż głód, ale nauczyłam się już nie zwracać na niego uwagi. Zawsze jest coś do zrobienia i tam koncentruję swoją uwagę. Widzę, że ciało się zmienia : gładsza skóra, rysy, schudłam ok. 6 kg.

psychiczne : czuję się najlepiej od początku postu, tak jakby coś się odblokowało.

lość soków : 1800ml

 • 06:00 pobudka,
 • 07:00 joga z Ali 30min.,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:30 sok mandarynka 600ml,
 • 15:30 sok eko pomarańcz + mandarynka 500ml + pudding plazma + kapsy,
 • 18:30 sok mandarynka 700ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym, wyleciało sporo błota z bobko – skrzepami.),

aktywność fizyczna : joga 30min, świadome oddychanie z Audra Bear 40min, dzień w pracy od 08:00 do 14:00.

XVI październik 2019 (środa)

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : czuję się anielsko! Lekko fikałam dzisiaj z Ali podczas jogi. Niesamowite uczucie, czuć się jak piórko. Jestem pogodna, nic mnie nie boli, głód odzywa się tylko rano. Zauważyłam, że zaczynam mieć gazy…to dziwne, na sokach? Skóra coraz gładsza, oczy bez żadnego przekrwienia, bardzo jasne białka, wypluwam biały śluz, przy gwałtownych ruchach głową zatykają mi się uszy.

psychiczne : jak na wiosnę! Choć aura na zewnątrz bardzo jesienno deszczowa ja jestem szczęśliwa i wdzięczna.

lość soków : 1800ml

 • 05:37 pobudka,
 • 11:45 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 13:20 joga z Ali,
 • 14:30 mandarynka 600ml,
 • 15:30 sok mandarynka 700ml + pudding plazma + kapsy,
 • 17:30 sauna infrared
 • 19:00 sok eko pomarańcz + mandarynka 500ml
 • 19:30 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 20:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym, wyleciało niewiele bobków, bardzo śmierdziało.),
 • 21:37 świadome oddychanie 17min

aktywność fizyczna : joga,  świadome oddychanie z Audra Bear 17min, sauna, dzień w pracy od 08:00 do 14:00.

XVII październik 2019 (czwartek)

waga : 49.

samopoczucie : fizycznie : lekko, zero bóli, poczucie wessanych narządów w brzuchu co powoduje w tym obszarze lekkie napięcie, marzy mi się masaż rozluźniający.

psychiczne : świetnie!

lość soków : 1900ml

 • 06:00 pobudka,
 • 07:00 yoga z Ali 30min
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 13:17 sok mandarynka 600ml,
 • 14:30 mandarynka 600ml,
 • 15:30 sok mandarynka + eko pomarańcz 700ml + pudding plazma + kapsy,
 • 17:00 sok ananas + świeża woda z kokosa 200ml
 • 19:00 sok mandarynka 400ml
 • 20:30 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 21:30 lewatywa : (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym, wyleciało kilka bobków i sporo błotka, bardzo śmierdziało.)
 • 22:00 świadome  oddychanie z Audra Bear 40 min.

aktywność fizyczna : joga,  świadome oddychanie z Audra Bear 40min, sauna, dzień w pracy od 08:00 do 14:00.

XVIII październik 2019 (piątek)

waga : 49.

samopoczucie : fizycznie : najbardziej zaskoczyło mnie spore wypróżnienie (samoistne), poprzedzały je gazy i bóle w okolicach nerek oraz na wysokości bioder.

psychiczne : czuję się bardzo dobrze, choć coraz bardziej mam ochotę na jedzenie, chodzą za mną zapachy i mam ogromną ochotę na gotowane jedzenie. W nocy śniły mi się jakieś nastoletnie zatarczki między dziewczynami, też brałam w nich udział, nie wiem skąd taki temat.

lość soków : 2100ml

 • 04:00 pobudka,
 • 10:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza)
 • 13:00 sok mandarynka 600ml,
 • 15:15 sok mandarynka + eko pomarańcz 800ml + pudding plazma + kapsy,
 • 18:30 sok mandarynka + eko pomarańcz 700ml
 • 19:30 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 20:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym, wyleciały czarne i zielone bobki, błotko i sporo piany.),
 • 22:00 świadome  oddychanie z Audra Bear 40 min.

aktywność fizyczna : spacer po mieście i sklepach, praca od 05:00 – 12:00

XIX październik 2019 (sobota)

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : oprócz pustki w brzuchu (zassanie narządów nie głód) to czuję po ciele, że już mocno schudłam, widzę odstające kości biodrowe, buzia zrobiła się pociągła. Spodnie na mnie wiszą i śmiesznie odstają w pasie, włosy się wzmocniły i świecą, prawie w ogóle nie wypadają.

psychiczne : jestem spokojna, wyciszona, ale głowa czeka już na zakończenie postu. W nocy śniło mi się jedzenie, że mam ochotę na dosłownie wszystko i nie wiem od czego zacząć.

ilość soków : nie zanotowano

 • 06:00 pobudka, poleżałam w łóżku do 08:00,
 • 08:15 yoga z Ali 40min,
 • 09:15 oddychanie 35min,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 12:15 sauna fińska 20min (infra red nie działała)
 • 13:45 sok mandarynka 700ml,
 • 16:00 sok mandarynka + eko pomarańcz + pudding plazma + kapsy,
 • 18:30 sok mandarynka,
 • 19:30 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 20:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym, wyleciały bobki i błotko),

aktywność fizyczna : joga,  świadome oddychanie z Audra Bear 40min, sauna, dzień w pracy od 08:00 do 14:00.

XX październik 2019 (niedziela)

waga : 48,7 kg.

samopoczucie : fizycznie : czuję się bardzo dobrze, lekkość, gibkość, stawy jak za dzieciaka, czuję się porostu parę lat młodsza.

psychiczne : cudnie, jestem w skowronkach, wiele kreatywnych myśli, uczucie w ciele i umyśle trudne do opisania, trochę jak stan duchowego uniesienia, lepsze od zakochania się. Jak o tym świadomie myślę to mam z radości ciarki na ciele.

ilość soków : nie zanotowano

 • 08:00 pobudka,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 12:30 joga z Ali 15min
 • 13:15 sok mandarynka, grapefruit, eko pomarańcza 600ml,
 • 13:30 – 15:15 spacer po Ekeberg.
 • 16:09 sok mandarynka + eko pomarańcz + pudding plazma + kapsy,
 • 18:30 sok
 • 19:30 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z octem jabłkowym),
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),

aktywność fizyczna : joga, spacer.

XXI październik 2019 (poniedziałek)

waga : nie zanotowano.

samopoczucie : fizycznie : zero sił, oboje uszu zatkane od samego rana, będąc w pracy kiedy mówiłam do klientów słyszałam siebie jakbym była pod wodą, gdy wróciłam do domu padłam na sofę i spalam conajmniej godzinę.

psychiczne : mój mózg nieustająco papla mi żebym już przekąsiła jakiś owoc, miliony razy słyszałam dziś w głowie, że już dosyć tego postu, że zasłużyłam na nagrodę. W ostatni dzień zamiast się cieszyć, ja walczę z własnymi myślami, które próbują mnie na wszystkie sposoby złamać! Nie do wiary! Po prysznicu zaczęłam się śmiać do lustra z samej siebie i wtedy się dopiero rozluźniłam.

ilość soków : 1700ml

 • 06:00 pobudka,
 • 11:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 14:00 sok mandarynka, eko pomarańcza 500ml,
 • 15:30 sok mandarynka + pudding plazma + kapsy,
 • 18:00 sok mandarynka + grapefruit +pomarańcz 600ml
 • 20:00 ziółka z nalewkami 250ml i kapsami (nerki tonik I, żołądek i jelita, limfa caps, parasole M caps, female tonik, wątroba i gruczoły caps, wewnątrzwydzielniczy tonik, zioła nerkowe dr. Moritza),
 • 21:00 lewatywa (2L. wody w temp. ciała z sokiem z cytryny, dużo błota i więcej bobków niż zwykle)

aktywność fizyczna : nie miałam kompletnie sił.

W Y C H O D Z E N I E   Z   P O S T U

XXII październik (wtorek) do XXV październik (piątek) 2019 

waga : w sobotę rano (XXVI październik 2019) ważyłam 45,3 kg…zatem przez ostatnie 4 dni wychodzenia waga spadła aż o 3 kg!

samoistne wypróżnienie : nastąpiło rano w środę XXIII października i powtarzało się każdego dnia, nie stosowałam już lewatywy od XXII października.

XXII (wtorek) i XXIII (środa) październik 2019.

 • 11:00 sok pomarańcz eko 600ml
 • 13:00 – 14:00 smoothie owocowy
 • 17:00 sałatka owocowa
 • do picia woda z cytryną (około 3 szklanki i kontynuacja protokołu ziołowego)

XXIV (czwartek) i XXV (piątek) październik 2019.

 • 11:00 sok pomarańcz eko 600ml
 • 13:00 – 14:00 sałatka owocowa
 • 17:00 sałatka warzywa (rukola, papryka, ogórek, pomidorki koktajlowe, ogórek z domowego kiszenia) z dipem beztłuszczowym (obrana mała cukinia, pomidor, papryka czerwona, pół ząbka czosnku, łyżeczka octu jabłkowego, kumin)
 • do picia woda z cytryną (około 3 szklanki i kontynuacja protokołu ziołowego)

🧮 V. Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolona zarówno z przebiegu jak i efektów. Poprawił się mój metabolizm, straciłam sporo zbędnych kilogramów (9 kg złogów, starej limfy, wody, toksyn w tkance tłuszczowej m.in cellulit) i mogę teraz śmiało wrócić do 80% diety surowej (poniedziałki na sokach, wtorek do piątek dieta surowa, sobota i niedziela to czas wspólnych posiłków gotowanych z mężem). Zaszły widoczne zmiany w tęczówkach oczu na lepsze, czyli narządy wewnętrzne mogły się w ten czas trochę odbudować, jestem spokojniejsza, pewniejsza siebie, bardziej świadoma własnego ciała, zapomniałam co to tabletka od bólu, chce mi się cieszyć każdą chwilą. Aura za oknem kompletnie przestała wpływać na mój nastrój, teraz dla mnie zawsze jest pięknie.

Mam zamiar powtórzyć post na sokach i ziołach w marcu przyszłego roku oraz będę nadal kontynuować oczyszczanie wątroby z kamieni.

Pozdrawiam moich kochanych czytelników, życzę Wam wszystkiego co najlepsze i ściskam!post sokowy