--> -->


Nerja i Frigiliana / Andaluzja / październik 2018

nerja

💜 Film

💚 Podróż

Wyjechaliśmy o 09:00 z Malagii na jeden dzień. Wybraliśmy autobusy firmy alsa – bilety można zakupić taniej z wyprzedzeniem na stronie (link podam poniżej) lub tak jak my, na dworcu autobusowym (estacion  de autobuses de …(nazwa miasta)). Bilet wyniósł nas 6 € od osoby w jedną stronę, z wyprzedzeniem można kupić nawet za połowę ceny. Chcieliśmy uciec od wielkomiejskiego chaosu i zobaczyć coś nowego. Było słonecznie, cieplutko, ja zabrałam trochę owoców do plecaka i plażowe akcesoria. Nie mieliśmy konkretnego planu na te miejsca. Jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało czasu, zwłaszcza że w Nerji oprócz bajkowych plaż, jest również szlak prowadzący w górę rzecznego wąwozu do jeziorka i wodospadu. Mowa o Rio Chillar. Na początku szlaku rzeka jest wyschnięta, natomiast wyżej brodzi się po kostki w wodzie (trzeba mieć dobre obuwie). Nerja słynie również z pięknego kompleku jaskiń, które warto zwiedzić. My zostawiliśmy sobie te atrakcje na kolejny raz i postanowiliśmy nacieszyć się słońcem na spektakularnych plażach. Kiedy wysiedliśmy z autobusu w Nerji, zauważyliśmy grupkę ludzi na przeciwległym przystanku i wiecie co? Czekali na autobus do Frigiliany. Oczywiście zabraliśmy się od razu 12 km w górę miejskim autobusem by zwiedzić nasze pierwsze hiszpańskie pueblo blanco (białe miasteczko). Bilet kosztował nas 2 € za osobę w dwie strony. Przeurocze miejsce : ciche, jasne, ukwiecone, romantyczne z mnóstwem zakamarków i lokalnych sklepików z pięknym rękodziełem oraz restauracji na tarasach widokowych – sama przyjemność, usiąść sobie w środku października w słońcu, popijając sangriję lub soczek i podziwiać te wspaniałe widoki.

💜 Zakwaterowanie

Mieszkaliśmy w tym czasie w Maladze. Wynajmowaliśmy apartament z Airbnb. Jeśli ciekawi cię jak wyglądał tam nasz pobyt, zajrzyj do poprzedniego posta tutaj .

💚Atrakcje

Nerja
Balcon de Europa – wstęp wolny / taras widokowy, centralny punkt Nerji
Playa de Calahonda – wstęp wolny / plaża położona najbliżej Balcon de Europa, przepiękna plaża
Playa El Chorillo – wstęp wolny / plaża oddalona na zachód od Balcon de Europa
Playa del Carabeo – wstęp wolny / plaża oddalona na zachód od Balcon de Europa
Rio Chillar – wstęp wolny / 7 km pieszej wycieczki rzecznym wąwozem, wrażenia estetyczne gwarantowane.
Cueva de Nerja – bilet normalny 8,50 €, dzieci 6-12 lat – 4,50 € / kompleks jaskiń
Frigiliana
Białe miasteczko osiągalne za 2 euro tam i z powrotem autobusem miejskim z Nerji (autobus nr 4.). czas zwiedzania około 3 godz. Polecam zostać dłużej, bo widoki z zachodem zapewne są spektakularne. Do zobaczenia lokalne galerie z rękodziełem, niepowtarzalna architektura oraz przyroda.

💜 Wegańskie restauracje

Nerja
Casa Veggy – wegetariańska, organiczna, smaczna i świeża, dość droga.
Lepiej najeść się wypasionymi owocami z warzywniaków;).
Frigiliana
nie ma wegańskich restauracji, jest sklepik z owocami i warzywami.

💚 Linki

ALSA autobusy –  tutaj

💜 Galeria zdjęć

Nerja

NerjaNerjaNerjaNerjaNerjaNerjaNerjaNerja

Frigiliana

FrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigilianaFrigiliana

💚 Na zakończenie

Postanowiłam opisywać nasze podróże w nieco praktyczniejszym dla was formacie i mam nadzieję, że znajdziecie w tych podróżniczych postach zarówno samą inspirację oraz konkretne informacje o danym miejscu. Mam nadzieję, że się wam to spodoba i przyda w przyszłości. Jeśli macie jakieś sugestie, to bardzo chętnie je wysłucham i wykorzystam do dalszych relacji. Pozdrawiam i przesyłam jeszcze ostatnią fotkę z wyjazdu powrotnego do Malagi z Nerji, gdzie rajska pogoda zmieniła diametralnie…zaczęło lać na dobre;)…

nerja